Kolejarze i strażacy wspólnie na rzecz bezpieczeństwa

O czym pamiętać, by na wakacjach czuć się bezpiecznie? O tym strażacy i kolejarze informowali dziś na wrocławskim dworcu PKP.

Można było zobaczyć, jak poradzić sobie z wydostaniem się z zadymionego pomieszczenia, zmierzyć strój bojowy czy wziąć udział w pogadankach. Nie brakowało też zajęć praktycznych dla małych i dla dużych. -Uczyłem się, jak udzielić pierwszej pomocy. Jeżeli osoba jest nieżywa to 30 przycisków się robi i dwa oddechy – tłumaczył obrazowo jeden z młodszych uczestników warsztatów.

Strażacy apelują, by wszyscy, którzy nie znają zasad pierwszej pomocy nauczyli się tego przed wakacjami. Rocznie w Polsce dochodzi do 40 tysięcy przypadków zatrzymań akcji serca. 35 tysięcy to przypadki poza szpitalem, gdzie osoba poszkodowana może liczyć wyłącznie na pomoc bliskich lub przechodniów. Akcja „Bezpieczne Wakacje”, organizowana jest wspólnie przez PKP S.A. i Państwową Straż Pożarną.
Więcej informacji: „Bezpieczne wakacje”

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *