Kolarze CCC Sprandi Polkowice zaproszeni na dwa prestiżowe wyścigi

Dolnośląski zespół wystąpi w zawodach klasy UCI World Tour – Amstel Gold Race i Tour de Suisse.

Zaproszenie dla CCC Sprandi Polkowice nie jest niespodzianką. „Pomarańczowi” startowali w tych wyścigach regularnie przez ostatnie trzy sezony.Amstel Gold Race odbędzie się 16 kwietnia. Szykuje się wyjątkowa edycja tych jednodniowych zawodów. Wszystko przez to, że tuż przed metą nie będzie już słynnego podjazdu Cauberg. Kolarze będą się na niego wspinać już 19 kilometrów przed „kreską”. W historii startów dolnośląskiej drużyny najlepiej w holenderskim klasyku spisał się Maciej Paterski. W 2015 roku był dziewiąty. Ściganie w Tour de Suisse odbędzie się 10-18 czerwca. Tradycyjnie będzie się składać z 9 etapów z czego dwa będą indywidualną jazdą na czas. Najpierw kolarzy czeka krótki, 6-kilometrowy prolog, a całe zmagania zakończy blisko 29-kilometrowa czasówka.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *