KOD: krok w kierunku państwa autorytarnego. MSWiA: wszyscy są równi wobec prawa

W sobotę kilkadziesiąt osób, siedząc na jezdni, próbowało zatrzymać pochód uczestników miesięcznicy smoleńskiej. Wśród blokujących, usuniętych przez policję. był Władysław Frasyniuk. „To kolejny, zdecydowany krok w kierunku budowy państwa autorytarnego” – napisali działacze KOD z Dolnego Śląska, rodzinnego regionu Frasyniuka. „Władysław Frasyniuk użył siły fizycznej wobec policjanta” – przekonuje resort spraw wewnętrznych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *