Kobierki wciąż niepokonane w Superlidze!

Szczypiornistki KPR-u Kobierzyce w meczu na szczycie pokonały Perłę Lublin 29:27. To czwarta wygrana w 4 kolejkach.

Rzucanie rozpoczęły gospodynie. Po indywidualnej akcji piłkę w siatce umieściła Vitoria Macedo, a chwilę później wynik podwyższyła z kontry Mariola Wiertelak. Po drugiej stronie bezbłędna była za to Kinga Achruk. To ona wyprowadziła lublinianki na prowadzenie. Mecz zdecydowanie mógł podobać się kibicom. Walka była zacięta, a oba zespoły prezentowały szybki i efektowny handball.
Po niecałym kwadransie gry cztery bramki na swoim koncie miała już kapitan zespołu z Kobierzyc, Mariola Wiertelak. Twarda obrona co chwilę skutkowała dwuminutowym wykluczenie z którejś strony. W tej części meczu dobrze spisywała się również Aleksandra Tomczyk, która wzięła na siebie ciężar zdobywania bramek. Defensywa kobierzyczanek miała natomiast problem z Martą Gęgą, która nie tylko oddawała skuteczne rzuty, ale i rozdzielała piłki pomiędzy koleżanki z zespołu.
Pod koniec pierwszej połowy premierowe trafienie w barwach KPR-u zaliczyła Alona Shupyk. KPR zdołał wypracować sobie minimalną przewagę po dwóch szybkich akcjach skrzydłowych. Równie szybko odpowiedziały jednak przyjezdne. O czas poprosiła Edyta Majdzińska. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem jej zespół nie wytrzymał napiętej końcówki i na przerwę schodził z dwubramkową stratą (13-15).
Drugą część spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęły lublinianki, które błyskawicznie dorzuciły dwa trafienia, a w obronie nie pozwalały gospodyniom zbliżyć się do bramki strzeżonej przez Weronikę Gawlik. Kobierzyczanki od pierwszych minut meczu miały problem z faulami w ataku, za które sędziowie często odbierali im…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *