Kilkanaście psów ze schroniska z nowym domem

15 mieszkańców wrocławskiego schroniska dziś znalazło swój dom. To efekt akcji pod nazwą „Dzień psa”.

Dziś w schronisku można było się spotkać z behawiorystami, ekspertami od zwierzęcej urody, a także z pracownikami i wolontariuszami, którzy odpowiadali na wszystkie pytania zainteresowanych. Nie brakowało też właścicieli, którzy tłumaczyli, dlaczego pies ze schroniska jest lepszy od tego z hodowli. -Pieski ze schroniska są inteligentne, mądre, oddane, kochane. Ja mam zawsze pieski ze schroniska. Jest tutaj mnóstwo potrzebujących psów. Warto – przekonywali.

– Robimy piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, to świetna okazja, żeby przypomnieć o psach do adopcji, żeby je polecać – mówiła Aleksandra Cukier ze schroniska:

Pracownicy schroniska podkreślają, że zwierzę to nie zabawka, ani chwilowa fanaberia, a duża odpowiedzialność. Zwierzęta można adoptować także w inne dni tygodnia, ważne żeby jednak taką decyzję poważnie przemyśleć.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *