Kanonada bez happy endu. Śląsk porażką kończy fatalny sezon

Aż 7 goli padło na pożegnanie sezonu 2021/22 piłkarskiej Ekstraklasy we Wrocławiu. Śląsk przegrał z Górnikiem Zabrze 3:4 (3:2).

Śląsk kolejkę wcześniej zapewnił sobie utrzymanie, ale z Górnikiem chciał przerwać fatalną serię meczów bez zwycięstwa na własnym stadionie. Ostatni raz wrocławianie u siebie zdobyli trzy punkty w listopadzie w spotkaniu ze Stalą Mielec (2:1).
Gospodarze śmielej ruszyli do ataku w pierwszych minutach, ale Górnik mądrze się bronił i wyprowadzał groźniejsze kontry. Gola podopieczni Jana Urbana zdobyli jednak nie po kontrataku, ale po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony obrońcy Śląska zgubili krycie i Rafał Janicki z bliska trafił do siatki.
Dopiero od tego momentu akcje gospodarzy nabrały tempa i w polu karnym Górnika zaczęło się robić groźnie. Efektem było trafienie Patryka Janasika z pola karnego, po którym Daniel Bielica mógł tylko wzrokiem odprowadzić piłkę do siatki.
Śląsk dalej nacierał i szybko wypracował kolejną okazję, ale w sytuacji sam na sam Bielica zdołał odbić piłkę po strzale Roberta Picha. Kilka chwil później Janasik świetnie dośrodkował z prawej strony, obrońcy Górnika nie upilnowali Petra Schwarza i było 2:1. W tym momencie przebudził się ponownie Górnik. Po składnej akcji piłka trafiła do Alasana Manneha, a ten precyzyjnym strzałem z linii pola karnego nie dał szans Matusowi Putnockyemu.
Do końca pierwszej połowy pozostawały dwie minuty i wydawało się, że więcej goli już w tej części nie padnie. W doliczonym czasie Śląsk zdołał jednak jeszcze wyprowadzić atak, Dennis Jastrzembski uderzył z pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od słupka i było 3:2.
Po wznowieniu gry idealną…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.