Już jest 5. numer „Emocji”! Sprawdźcie, o czym piszemy!

Ukazało się najnowsze wydanie Emocji – magazynu Radia Wrocław Kultura. Można je przez kilka tygodni znaleźć w tradycyjnej wersji papierowej m.in. w miejskich instytucjach kultury. A każdy, kto zapragnie mieć Emocje nr 5, może także odwiedzić nasze radio – tu zawsze jest dostępny bieżący numer. Jeśli prowadzicie fajne miejsca spotkań we Wrocławiu czy w innych miastach regionu i chcielibyście przyjąć Emocje pod swój dach, by skorzystali z nich Wasi klienci, prosimy o kontakt: promocja@radiowroclaw.pl lub kultura@radiowroclaw.pl. Dowieziemy! Gazeta jest bezpłatna.
Co w nowych Emocjach?
O tym, w jak bardzo filmowym regionie mieszkamy, opowiada Krzysztof Majewski z piątkowego pasma filmowego. Przy okazji pojawienia się w kinach 'Pokotu’ Olga Tokarczuk przyznaje, że nakręcenie dolnośląskiego filmu w Kotlinie Kłodzkiej nie było od początku oczywiste… W końcu i Wrocław udaje czasem Berlin albo Warszawę.

Druh Sławek pisze o fascynującej go od lat muzyce plądrofonicznej, którą zresztą prezentuje co piątek w swoim radiowym Archiwum.
Jerzy Węgrzyn recenzuje dwa wywiady-rzeki z Wojciechem Waglewskim, jakie ukazały się na polskim rynku wydawniczym. Nie zapominajcie, że Voo Voo już wkrótce w Sali Koncertowej Radia Wrocław, a Ściana Dźwięku Jerzego Węgrzyna we wtorki od 21:00. Co jeszcze? O tym, że w piosence (aktorskiej) tkwi wielka siła, przekonuje Magda Piekarska (Kultura DAB+ Teatr we wtorki między 16:00 a 20:00), Maciej Przestalski rozmawia z nowym dyrektorem Muzeum Współczesnego Wrocław Andrzejem Jaroszem (Kultura DAB+ Sztuka w każdą środę od 16:00), a Michał Kwiatkowski pyta Dietera Meiera (połowę słynnego duetu YELLO) o muzyczne pasje i związki z Wrocławiem (!). Michała można posłuchać w soboty w audycji Nie Było Grane.

Drukujemy też przekład songu Boba Dylana (autorstwa Filipa Łobodzińskiego), pochodzący z książki wydanej przez Biuro Literackie.
Zapraszamy do czytania, również w wersji elektronicznej. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *