Juwenalia we Wrocławiu już zaplanowane

Dla młodszych maj to okres maturalnego stresu, dla starszych czas szaleństw przed zbliżającą się sesją. Wrocławscy studenci przygotowują się do Juwenaliów. W tym roku, w zależności od uczelni, imprezy będą organizowane od 8 do 26 maja.

Na uczelnianych kampusach i przy akademikach na wszystkich czekają koncerty i wydarzenia towarzyszące, takie jak pokazy filmów, zawody sportowe czy konkursy taneczne. Wszyscy wspólnie spotkają się 11 maja na juwenaliowym pochodzie, za który odpowiada Uniwersytet Wrocławski.

Przewodniczący studentów tej uczelni Wojciech Michańcio mówi, że będzie to jedno z wydarzeń o charakterze imprezy masowej:

Pochód wyruszy o godzinie 11:00 spod Politechniki. Placem Grunwaldzkim studenci będą kierować się w stronę Mostu Zwierzynieckiego i Hali Stulecia. Skręcą w al. Paderewskiego skąd dalej pójdą na Pola Marsowe. O godzinie 13:30 planują dotrzeć na miejsce.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *