Joao de Sousa „Zamieszany w kulturę” [NIEDZIELA, 10:00]

Na audycję do Radia Wrocław Kultura zaprasza Bartosz Synowiec.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Kulturalnym bohaterem tego tygodnia będzie Portugalczyk z urodzenia i wrocławianin z wyboru. Joao de Sousa już od ponad 10 lat oczarowuje nas swoim niesamowitym głosem i grą na gitarze. W naszym kraju zasłynął przede wszystkim z projektu „Fado Polaco”, w którym do nowych aranżacji standardów fado zaprosił polskich muzyków. Jak mu się żyje we Wrocławiu? Czy fado to coś więcej niż muzyka? Słuchajcie już w niedzielę od 10:00 do 12:00. Joao zapowiedział, że specjalnie dla słuchaczy Radia Wrocław Kultura zaśpiewa i zagra w studiu przy naszym radiowym mikrofonie. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *