Jest szansa na remont odkrytego basenu w Jugowie

Odkryty basen w Jugowie w Gminie Nowa Ruda może zostać wyremontowany. Gmina postanowiła wyjść naprzeciw mieszkańcom, którzy mimo wyremontowania podobnego obiektu w pobliskiej Nowej Rudzie, wciąż cenią sobie ten usytuowany w górskiej miejscowości.

– Na początek zlecono przygotowanie projektu – mówi Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda:
[audioplayer id=”312095″ src=”/img/articles/121219/Jest-szansa-na-remont-odkrytego-basenu-w-Jugowie-1-62c1d21b6ebf5-0bwj.mp3″/]
Najtrudniejszym wyzwaniem ma być remont betonowej niecki basenu. Ta obecnie jest zasilana przepływowo wodą z górskiego strumienia. Nowoczesne standardy będą wymagały zmiany zasilania w wodę, a także odpowiedniej filtracji. Na ten moment gmina nie ma finansowania na remont. Złożono natomiast wnioski o dofinansowanie w ramach rządowych programów.
[audioplayer id=”312096″ src=”/img/articles/121219/Jest-szansa-na-remont-odkrytego-basenu-w-Jugowie-2-62c1d24c2be5e-0bwj.mp3″/]
 Ewentualny koszt i szczegóły inwestycji będą znane po wykonaniu projektu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.