Jerzy Janowicz zagra dziś we Wrocławiu

Najlepszy polski tenisista rozpocznie udział w turnieju Wrocław Open.

Już o 12 rozpoczną się dzisiejsze pojedynki w hali Orbita, ale mecz, na który wszyscy czekają, rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 18. Najlepszy polski tenisista, półfinalista Wimbledonu 2013, Jerzy Janowicz zmierzy się w nim z kwalifkantem z Czech – Markiem Jalovcem. Janowicz wygrał ostatni turniej w Bergamo, a to oznacza, że jest naprawdę w dobrej formie.
Wcześniej kibice tenisa będą świadkami pojedynku innego reprezentanta Polski – Michała Dembka. Jego rywalem będzie Francuz Quentin Halys, który w minioną niedzielę, uległ Jerzemu Janowiczowi w finale włoskiego challengera.
Na deser, publiczności zgromadzonej w hali Orbita, zaprezentuje się rozstawiony z nr 1. Paul-Henri Mathieu, który w 1 rundzie wyeliminował polskiego zawodnika – Kacpra Żuka. Rywalem Francuza będzie Austriak Sebastian Ofner.
W hali AZS na Zaciszu odbędą się mecze gry podwójnej z udziałem dwóch polskich duetów. Mateusz Kowalczyk i Grzegorz Panfil zmierzą się z parą Andriej Gołubiew, Ariel Behar. Następnie Andriej Kapaś i Michał Przysiężny zagrają z duetem francusko-chorwackim – Janathan Eysseric, Antonio Sancic.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *