Jelenia Góra: Strażnicy miejscy uratowali mężczyznę z płonącego mieszkania

Do zdarzenia doszło we wtorek w kamienicy przy ulicy Wincentego Pola 5A. Strażnicy miejscy jadący na interwencję zauważyli duże ilości dymu wydostającego się z jednego z okien.
Na jednym z pięter, w otwartych drzwiach mieszkania, strażnik zauważył półprzytomnego mężczyznę. Miał nadpalone włosy i poparzoną skórę twarzy oraz ręki.
Na miejsce dyżurny Straży Miejskiej wezwał Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe, Policję oraz naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Pożar ugaszono po około 2 godzinach.
Mężczyzna został przewieziony do szpitala. W pożarze stracił cały dobytek oraz psa.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *