Jelenia Góra: Nagrody dla najlepszych sportowców

Medaliści najważniejszych zawodów na świecie w swoich dyscyplinach odebrali specjalne nagrody od władz miasta.

Zofia Tuła, Lucyna Kornobys oraz Katarzyna Dwilewicz trenują odpowiednio: kajakowy freestyle, pchnięcie kulą i rzut oszczepem na wózku oraz szachy. Pierwsza z nich zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w Kajakowym Freestyle’u w konkurencji K1K senior, zajęła także znakomite miejsce w Pucharze Świata. Druga jest zdobywczynią medali olimpijskich w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem podczas ostatniej paraolimpiady w Rio de Janeiro, a trzecia, Katarzyna Dwilewicz, to uczennica III liceum, która zdobyła w Rumunii srebrny medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach. – To były zawody na dystansie dziewięciu rund – wyjaśnia zawodniczka. Najbardziej utytułowana z nagrodzonej trójki, Lucyna Kornobys otrzymała 5 tysięcy złotych, a dwie pozostałe zawodniczki po 2,5 tysiąca. Jerzy Łużniak mówi, że przesądziły o tym względy sportowe, a nie np. to, że zawodniczka pracowała kiedyś w urzędzie miasta. – Nie, pani Lucyna, już nie pracuje w urzędzie. Kwota wynika z tego, że to są mistrzostwa świata i jest to nagroda za zdobycie srebrnego i brązowego medalu – tłumaczy zastępca prezydenta miasta. 
W Jeleniej Górze od kilku lat najlepszymi sportowcami są kobiety. W poprzednich edycjach nagrody odbierały m.in. Maja Włoszczowska za wyniki w kolarstwie, czy Sylwia Bogacka w strzelectwie.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *