Jelenia Góra: Jest wniosek prokuratury o międzynarodową pomoc prawną ws. śmierci Magdaleny Ż.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, która prowadzi śledztwo ws. śmierci 27-letniej Polki w Egipcie – wstępnie w kierunku zabójstwa – złożyła wniosek o międzynarodową pomoc prawną.
Jak czytamy w komunikacie jeleniogórskiej prokuratury decyzja została podjęta po uzyskaniu z Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kairze, informacji o nieprzeprowadzeniu dotychczas sekcji zwłok Magdaleny Ż. przez organy ścigania Arabskiej Republiki Egiptu. Podjęto decyzję o wystąpieniu z wnioskiem o międzynarodową pomoc prawną, która polega na wyrażeniu zgody na udział w tej czynności prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze oraz biegłego z Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, a także przekazaniu prokuraturze polskiej całości zebranego dotąd materiału dowodowego.
Pochodząca z Bogatyni Magdalena Żuk zmarła w tajemniczych okolicznościach ponad tydzień temu. Rodzina kobiety złożyła do Prokuratury Krajowej wniosek z prośbą o objęcie śledztwa nadzorem. Po sprowadzeniu ciała do kraju, ponownie odbędzie się sekcja zwłok, tym razem w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *