„Jaskra nie boli. Kradnie wzrok”: Jak ją leczyć?

„Jaskra nie boli. Kradnie wzrok” – to hasło kampanii edukacyjnej organizowanej przez Urząd Miejski we Wrocławiu i specjalistów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Chodzi o namówienie wrocławian do profilaktycznych badań wykluczających chorobę.

We Wrocławiu rusza kampania edukacyjna pod hasłem „Jaskra nie boli. Kradnie wzrok”. Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy Borowskiej i specjaliści z Urzędu Miejskiego chcą przekonać mieszkańców do badań profilaktycznych. Wystarczy proste, bezbolesne badanie dna oka lub ciśnienia wewnątrzgałkowego, może to zrobić każdy okulista. Niestety nie wszyscy lekarze zlecają takie badania, a pacjenci nie domagają się ich – mówi Jadwiga Ardelli – Książek z wydziału zdrowia Urzędu Miejskiego.

Jak mówi profesor Marta Misiuk – Hojło choroba może nie dawać objawów, aż w końcu może dojść do utraty wzroku.

Specjaliści podkreślają, że wystarczy badanie dna oka raz na dwa lata. Osoby obciążone genetycznie powinny te badania robić częściej. Więcej można dowiedzieć się na otwartym spotkaniu na ten temat 20 marca w sali wykładowej przy placu Solidarności. Początek godzinie 16.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *