Jarosław Obremski z rekomendacją PiS na stanowisko wojewody dolnośląskiego

Za Jarosławem Obremskim głosowały 22 na 23 uprawnione osoby. To jest ważny, ale dopiero pierwszy krok, aby były wiceprezydent Wrocławia został wojewodą. Obejmie nową funkcję dopiero wtedy, kiedy otrzyma nominację z rąk premiera Mateusza Morawieckiego.

Wiceprezes PiS Adam Lipiński nie ukrywał zadowolenia:

Sam Jarosław Obremski mówił Radiu Wrocław co będzie jego priorytetem, kiedy stanie na czele urzędu wojewódzkiego:

Jarosław Obremski był przez dwie ostatnie kadencje senatorem. W ostatnich wyborach wyrównaną walkę o mandat senatora przegrał z Bogdanem Zdrojewskim. Wcześniej Jarosław Obremski pełnił funkcje wiceprezydenta Wrocławia.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *