Jak jeździ się po dolnośląskich drogach?

Zakorkowane w Wałbrzychu skrzyżowanie Sikorskiego, Wysockiego i kolejowej. W Legnicy o dziwo – przy rondzie Unii Europejskiej ruch odbywa się dość płynnie, ale korkuje się miejscami Piastowska, Pocztowa i Wrocławska. W Jeleniej Górze przytkane Mostowa oraz Podwale. We Wrocławiu zwiększają się korki na drogach wjazdowych. Opolska korkuje się tuż za rogatkami po estakadę. Na wjeździe od Jelcza Laskowic zapchana Strachocińska kilometr przed Wilczycką i dalej Swojczycka. Na wjeździe od Oleśnicy mocno przytkana Sobieskiego po Krzywoustego przy Koronie. Na północy postoicie na piątce w stronę centrum między Krynicznem a Autostradową obwodnicą Wrocławia. Przytkana także sąsiednia Pełczyńska. Ci, którzy marzą, aby szybko przebić się do pracy jadąc od strony Środy Śląskiej – marzenia płonne – utkniecie w Leśnicy. Na odsądzonej od czci i wiary Zwycięskiej nie jest najgorzej. Korek zaczyna się mniej więcej w połowie między Parafialną a Ołtaszyńską w stronę Karkonoskiej. Parę chwil trzeba postać na Karkonoskiej w kierunku Zwycięskiej. Zachęcam, byście ułatwiali sobie przebicie się przez poranne korki – jeśli widzicie jakieś utrudnienia dzwońcie pod numer naszego telefonu drogowego 71 339 33 55.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *