Jacek Sutryk z absolutorium za poprzedni rok rządów

Prezydent Jacek Sutryk z absolutorium za poprzedni rok rządów. Rada Miejska potwierdziła, że budżet miasta za poprzedni rok został dobrze wykonany.

– Trudno być sędzią we własnej sprawie, ale nie było chyba źle – mówi Jacek Sutryk:
– Wydaje mi się, że to był ważny rok dużych zmian dla Wrocławia. Wiele rzeczy udało się skończyć, wiele rzeczy udało się zacząć. To wszystko w niezwykle trudnych uwarunkowaniach zewnętrznych na które przecież nie mamy wpływu. Na pewno więcej jest przed nami niż z nami, ale będziemy konsekwentnie to realizować.
[audioplayer id=”333701″ src=”/img/articles/130456/Jacek-Sutryk-z-absolutorium-za-poprzedni-rok-rzadow-1-646fa8c7d03a0-2a.mp3″/]
Za udzieleniem prezydentowi absolutorium głosowało 20 radnych. Przeciw było 17.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *