IV Dolnośląski Kongres Samorządowy

Hasłem przewodnim jest „Samorząd 2018. Partyjny czy bezpartyjny?” Urząd Marszałkowski, organizator wydarzenia, zaprosił do debaty liczne grono samorządowców i ekspertów, a także przedstawicieli strony rządowej.

Dolnośląski Kongres Samorządowy stał się znakomitą płaszczyzną wymiany myśli i idei dotyczących funkcjonowania lokalnych samorządów. Tym razem podczas paneli dyskusyjnych podjęty zostanie m.in. wątek obecności polityki w samorządzie. Goście Kongresu porozmawiają także o aktywności obywatelskiej i modelach współpracy miast z mieszkańcami oraz polityce rowerowej.Wydarzenie odbędzie się w czwartek (23 listopada) we Wrocławskim Centrum Kongresowym, a o wszystkich tematach, które zostaną poruszone podczas IV Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego posłuchacie w specjalnym programie Radia Wrocław o 21:00.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *