Inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej „Biskupin” tematem nadzwyczajnej sesji rady miejskiej

Sprawą ostatecznie zajmie się sąd. Chodzi o skargę Spółdzielni Mieszkaniowej „Biskupin”, która stwierdziła, że Rada Miejska Wrocławia naruszyła prawo blokując inwestycję spółdzielni w rejonie ulicy Bacciarellego.

Spółdzielnia chciała korzystając z tzw. „ustawy lex developer” wybudować blok mieszkalny z garażem podziemnym.
Problem polega na tym, że teren pod planowaną zabudowę został w aktach regulujących zasady zagospodarowania przestrzennego określony jako obszar zieleni wypoczynkowej. W czwartek, podczas sesji nadzwyczajnej rada miejska zagłosowała za oddaleniem skargi spółdzielni.
Teraz sprawa trafi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który rozstrzygnie czy rację ma gmina czy spółdzielnia.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *