Internetowy spór w Miliczu

Ta historia pokazuje, jak bardzo w sieci muszą uważać osoby publiczne. Dariusz Duszyński, kierownik wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim w Miliczu polubił i udostępnił na jednym z portali społecznościowych fotomontaż obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, do którego inny internauta domalował wąsy Lecha Wałęsy.

Wpis znalazła radna powiatowa Dorota Folmer i publicznie wezwała kierownika do przeprosin za obrazę uczuć religijnych. – To zdjęcie mnie uraziło, bo jestem katoliczką i w momencie, kiedy zamieszcza się na profilu, nawet prywatnym, grafikę Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus z przyklejonymi wąsami, to dla mnie jest to profanacja – tłumaczy radna

OŚWIADCZENIE DOROTY FOLMER:
„Jako katoliczka, miliczanka, radna nie mogę przejść obojętnie i stanowczo przeciwstawiam się profanacji na Ziemi Milickiej symbolu religijnego jakim jest Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Moje oświadczenie dotyczy znieważenia Wizerunku Jasnogórskiego udostępnionego w przestrzeni internetowej przez p. Dariusza Duszyńskiego, kierownika wydziału oświaty i promocji w Urzędzie Miejskim w Miliczu. Pan Dariusz Duszyński zamieścił na swoim profilu facebookowym grafikę obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i Dzieciątka Jezus z domalowanymi wąsami, jak sam napisał w oświadczeniu, wąsami Lecha Wałęsy. Jestem głęboko wstrząśnięta i poruszona tym skandalicznym aktem profanacji Narodowej Relikwii. To był czyn haniebny, niegodny Polaka, akt pogardy i triumfu zła, atak na najgłębsze i na najświętsze wartości polskie. Znieważona została Matka Boża, ale przede wszystkim nasz Bóg, Jezus Chrystus, który jako Chłopiec znajduje się na sprofanowanym Obrazie. Przed Cudownym Wizerunkiem klękali z nadzieją Polacy, królowie polscy, konfederaci barscy, biskupi, papieże, w tym wielki czciciel Matki Bożej Częstochowskiej Święty Jan Paweł II. O Niej pisał Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Zygmunt…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *