Inkubatora przedsiębiorczości w Kłodzku na razie nie będzie

Miał kosztować 10 milionów złotych. Najniższa oferta z przetargu była o 5 milionów droższa. Inkubatora przedsiębiorczości w Kłodzku na razie nie będzie.

-To nie oznacza jednak, że nie powstanie wcale – zapewnia Michał Piszko – burmistrz miasta:

I dodaje, że chce szukać środków gdzie indziej. Najtańsza oferta była wyższa o 5 milionów złotych. -Te pieniądze lepiej przeznaczyć na drogi – przyznaje:

Mimo wszystko miasto nie rezygnuje z inkubatora i planuje pozyskać fundusze z innego źródła np. z programu Ministerstwa Finansów. Kłodzki Inkubator Przedsiębiorczości miał powstać w zabytkowym budynku dawnego spichlerza przy ulicy Łukasińskiego. Ma zostać przekształcony na przestrzeń usługowo-biurową. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *