III Forum Przemysłowe w Karpaczu

Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie – pod takim hasłem trwać będzie od 8 do 10 grudnia III Forum Przemysłowe w Karpaczu. Najważniejsi przedstawicieli polskiego i europejskiego przemysłu wezmą udział w kilkudziesięciu debatach, sesjach plenarnych, prezentacjach raportów i blokach tematycznych.

Forum będzie okazją do szerokiej dyskusji na temat kluczowych problemów przemysłu europejskiego, takich jak: reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji, polityka klimatyczna, bezpieczeństwo energetyczne, nowoczesne i tradycyjne gałęzie przemysłu, ale również wszystkiego, co dotyczy szeroko pojętego przemysłu czasu wolnego, a więc m.in. turystyki, kultury, rozrywki.
W jaki sposób wprowadzać w życie ambitne plany europejskiej polityki klimatycznej i energetycznej? W jaki sposób wzmocnić konkurencyjność europejskiego przemysłu? Jak wspierać rodzimy kapitał i rodzinne firmy? Jakimi rozwiązaniami wspierać wdrażanie innowacji w przemyśle? Jak najlepiej wykorzystać potencjał intelektualny Europy, w szczególności państw tzw. Nowej Europy? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych dla gospodarki pytań poszukiwać będzie ponad 700 gości Forum, a wśród nich przedstawiciele największych koncernów przemysłowych, ministrowie, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy.To już trzeci raz, kiedy Forum Przemysłowe organizowane jest w Karpaczu. W 2016 r. wzięło w nim udział blisko 600 gości – reprezentanci firm z branż: energetyki, budownictwa, górnictwa i sektora wydobywczego, motoryzacji, transportu, IT, chemii, FMCG, farmacji, ochrony środowiska, turystyki, a także przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, instytutów badawczych i think-thanków oraz ekspertów, a także dziennikarzy z Polski i zagranicy.
„Takie spotkania są niezwykle cenne, ponieważ służą szukaniu najlepszego modelu rozwoju…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.