I Rajd śladami generała Andersa [ZDJĘCIA]

W tydzień pokonają na motocyklach 3,5 tysiąca kilometrów. Wykładowcy i wojskowi z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu ruszają w poniedziałek na Monte Cassino.

Motocyklowy Rajd Pamięci Bohaterów Bitwy o Monte Cassino „Śladami gen. Andersa” to pomysł żołnierzy z Wrocławia, którzy działają w „Mundurowym Bractwie Motocyklowym”. W trakcie podróży chcą także złożyć kwiaty na polskich mogiłach w Bolonii i Loreto.
Startują o godz. 8.00 z placu apelowego uczelni, zabierają ze sobą flagi polski i szkoły. Motocykliści planują dojechać na miejsce 18 maja, by wziąć udział w uroczystościach 73. rocznicy bitwy o Monte Casino.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *