Grin, Kaleta, Knedler, Miłoszewski, Sośnicki, Świetlicki – DAB+Książki (WIDEO)

Fragmenty najnowszej audycji Radio Wrocław Kultura DAB+ Książki, czwartek, godz. 16-21, zapraszają Jacek Antczak, Grzegorz Chojnowski (powtórka w piątek od 8:00).

Jolanta Maria Kaleta, z którą – w powieści 'Pułapka’ (Wydawnictwo Psychoskok) – wybieramy się w mityczną szczelinę jeleniogórską w poszukiwaniu skarbów, na spotkanie z bestią. Horror przygodowy? Tak, pod patronatem Radia Wrocław Kultura.
[videoplayer id=179604][/videoplayer]
Dariusz Sośnicki, poeta i wydawca, wydawca i poeta, szef Wydawnictwa Ossolineum. O nowych książkach, m.in. Polskim eseju literackim w serii Biblioteka Narodowa.
[videoplayer id=179605][/videoplayer]
Zygmunt Miłoszewski. Niewielu współczesnych polskich pisarzy należy do klubu milionerów. Rok temu Zygmunt Miłoszewski osiągnął ten status, czyli ponad milion sprzedanych książek. Na chwilę przed publikacją najnowszej, na moment przed autorskim wieczorem podczas Bruno Schulz Festiwalu u nas!
[videoplayer id=179606][/videoplayer]
Magdalena Knedler, laureatka naszych nagród, Emocji 2017, w kategorii Literatura. Pisarka nie zwalnia tempa. Jesienią wychodzą dwie jej nowości. Jedna z nich, 'Historia Adeli’ (opublikowana przez Novae Res pod patronatem Radia Wrocław Kultura), dzieje się we Wrocławiu, dokąd wraca z Włoch 34-letnia bohaterka, by zacząć od nowa. Rozmawiamy z autorką, ale też z Anną Fluder, dziennikarką Radia RAM, którego namiętnie słucha powieściowa Adela. Musimy jej kupić odbiornik z systemem DAB+…
[videoplayer id=179608][/videoplayer]
Po 19:00 zawsze piosenki z tekstem, a o 20:05 Wieczór z Kulturą. Tu tym razem też literacko. Marcin Świetlicki z Irkiem Grinem w nastroju polemicznym, lecz przysiadalnym, opowiadają o jednej z premier jesieni:…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *