Grand Prix żużlowców w Gorzowie. Zmarzlik najlepszy, Spartanie poza finałem

Tai Woffinden i Maciej Janowski odpadli w półfinale zawodów. Wcześniej z rywalizacji wypisał się też Max Fricke.

Janowski od początku jeździł w dzisiejszych zawodach w kratkę. Raz kapitan Sparty walczył o zwycięstwo w biegu, a zaraz zupełnie nie liczył się na torze. Lepiej punktował Woffinden, Anglik bez większego trudu zapewnił sobie udział w półfinale. Poza zasięgiem wszystkich zawodników był dziś jednak Bartosz Zmarzlik. Zawodnik Stali Gorzów stracił tylko jeden punkt z 21 możliwych do zdobycia. W jego piątym biegu pokonał go Woffinden.
W półfinale zarówno Anglik jak i Janowski mieli pecha i musieli zmierzyć się ze Zmarzlikiem. Ten nie pozostawił złudzeń, a na dodatek przed zawodników Sparty wjechał jeszcze Jason Doyle.
W finale Zmarzlik od początku kontrolował wydarzenia na torze. Próbował atakować go Doyle, ale Australijczyk zakończył zmagania na drugim miejscu. Stawkę finałową uzupełnili Fredrik Lindgren i Leon Madsen.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *