Gracjan, Iwona, Novy Ruch i Offowe bogactwo (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Fragmenty audycji z 7 stycznia. Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr – wtorek, od 16:00 (powt. w środę od 9:00). Zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski

Cezary Tomaszewski – jeden z najoryginalniejszych twórców polskiego teatru, po wałbrzyskich sukcesach w Teatrze Dramatycznym, reżyseruje we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol musical. 'Gracjan Pan’ nawiązuje z pewnością do motywu Piotrusia Pana, ale przede wszystkim będzie chyba opowieścią o tym, jak pozytywny przekaz i przyjazna komunikacja konfrontuje się z internetowym hejtem. O tych i innych poziomach prapremierowej propozycji Capitolu (premiera już w weekend) w naszej audycji w rozmowie z realizatorami: reżyserem i aktorami: Tomaszem Leszczyńskim (także kierownikiem muzycznym spektaklu) oraz Michałem Szymańskim (choreografem).
[videoplayer id=244535][/videoplayer]
[videoplayer id=244536][/videoplayer]
Antoni Rychłowski, Michał Surma – studenci Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, by zapowiedzieć własny dyplomowy spektakl, który przygotowują z Radosławem Rychcikiem. Od piątku w ich wykonaniu, na scenie przy Braniborskiej, klasyczna awangarda, czyli Gombrowiczowska 'Iwona, księżniczka Burgunda’, jeden z najczęściej na świecie wystawianych polskich dramatów. 'Istnieje gatunek zjawisk, których dżentelmen nie może znać z tej przyczyny, że gdyby je poznał, przestałby być dżentelmenem’ – ten cytat ze sztuki pana Witolda nas nie obowiązuje, nie dlatego, że w studiu zabraknie dżentelmeństwa, lecz dlatego, że rozmawiając o teatrze, rozmawiamy o wszystkim.
[videoplayer id=244534][/videoplayer]
[videoplayer id=244537][/videoplayer]
Wrocławska Offensywa Teatralna, bo znów WROT gra w Piekarni. 'dzień:noc:DZIEŃ’ Towarzystwa Kultury…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *