Gmina Wrocław: Będą zwolnienia od podatku dla przedsiębiorców

Gmina Wrocław przygotowała pakiet zwolnień z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, którzy decydują się na prowadzenie swojej działalności we Wrocławiu.

O przykładowym rozwiązaniu opowiada Marcin Obłoza z magistratu:
[audioplayer id=”297435″ src=”/img/articles/114429/Gmina-Wroclaw-Beda-zwolnienia-od-podatku-dla-przedsiebiorcow-1-619fe6b8e2f1d-2p.mp3″/]
Na czwartkowej sesji radni nie tylko decydowali o ulgach dla firm, ale także zagłosowali za zwiększeniem podatku od nieruchomości.
Nowe stawki oznaczają wzrost opłat dla gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej o 4 grosze. Najwyższa stawka dla budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wzrośnie o 90 groszy.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *