Giro d’Italia: Białobłocki w ucieczce, Ponzi w czołówce pierwszego etapu

Inauguracyjną część słynnego kolarskiego wyścigu wygrał Austriak Lukas Pöstlberger z grupy Bora. Giro d’Italia w tym roku odbywa się po raz setny. W stawce są zawodnicy CCC Sprandi Polkowice

Marcin Białobłocki zameldował się w pierwszej ucieczce dnia na 206-kilometrowym etapie. Wrócił do peletonu ok. 15km przed metą, ale z bardzo dobrej strony zaprezentował „pomarańczowe” barwy. 33-letni kolarz oderwał się na początku zmagań, gdy uformowała się 6-osobowa grupka prowadząca. Jechali w niej także Cesare Benedetti (Bora – Hansgrohe),  Daniel Teklehaimanot (Dimension Data), Eugert Zhupa (Wilier Triestina – Selle Italia), Mirco Maestri (Bardiani-CSF) i Pavel Brutt (Gazprom-RusVelo). W pewnym momencie mieli oni nawet 7 minut przewagi, ale ekipy sprinterskie dosyć wcześnie postanowiły zredukować różnicę do 2-3 minut.Na trzech premiach górskich 4.kategorii ucieczka się rozsypywała, ale Białobłocki wracał do prowadzących. Najskuteczniej o punkty walczy ł Benedetti i to on założył po etapie koszulkę górala. Białobłocki dzielni trzymał się w czołówce i dopiero na ostatnich 20 kilometrach musiał uznać za wygraną i wrócić do peletonu.Chwilę po Polaku, wchłonięci zostali także pozostali uciekający. Stawka się połączyła i gdy wydawało się, że etap zakończy się pojedynkiem sprinterów, wszystkich zaskoczył Lukas Postlberger (Bora-Hansgrohe). Wygrał on etap i został pierwszym liderem włoskiego Wielkiego Touru. Pierwszy z peletonu był Caleb Ewan (Orica-Scott), a za nim zameldował się Andre Greipel (Lotto Soudal).Najszybszym z „pomarańczowych” był Simone Ponzi, który przeciął „kreskę” na 19.miejscu.
W sobotę kolarze nadal będą rywalizować na Sardynii. Drugi etap ze startem w Olbii i metą w Tortoli liczy 221 km.
Wyniki pierwszego etapu Giro…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *