Giganci Siatkówki coraz bliżej (POSŁUCHAJ)

Gościem Popołudnia Kibica w Radiu Wrocław był twórca Tauron Gigantów Siatkówki – Wojciech Rozdolski.

Panie przed rokiem debiutowały w turnieju. Puchar do góry podniosły siatkarki Chemika Police, które i tym razem pojawią się na „Gigantach”. Zresztą obsada kobiecego turnieju będzie rewelacyjna. Oprócz ekipy z Pomorza Zachodniego na Dolny Śląsk zjadą: wicemistrz Polski Developres Rzeszów, aktualny wicemistrz Niemiec SC Potsdam, a także druga drużyna Ligi Mistrzów sezonu 2022/23 tureckie Eczacıbaşı Stambuł.
Zmieniła się formuła zawodów. Dawniej był to dwumecz Polska – reszta świata. Teraz pierwszego dnia (w sobotę) rozegrane zostaną półfinały, a kolejnego – finał i mecz o trzecie miejsce.
TAURON Giganci Siatkówki kobiet – półfinały 30.09.2023
godz. 16 Developres Rzeszów – SC Potsdamgodz. 20.35 Chemik Police – Eczacıbaşı Stambuł
1.10.2023 – finał (godz. 17.45) i mecz o III miejsce (godz. 14)
Dwa tygodnie później w Twardogórze rywalizować będą panowie. Tu – powiew świeżości. Na parkiecie zobaczymy Aluron Wartę Zawiercie, Trefl Gdańsk, Paris Volley i Volley Ljubljana. Drużyna ze Słowenii to aktualny mistrz kraju i uczestnik Ligi Mistrzów. Ekipa spot wieży Eiffel’a to dziewięciokrotny mistrz Francji. Zawiercie w poprzednim sezonie grało w Lidze Mistrzów, a Trefl to uznana marka, w której składzie znajduje się m.in. znakomity Niemiec Lukas Kampa.
TAURON Giganci Siatkówki mężczyzn – półfinały 14.10.2023
Aluron CMC Warta Zawiercie – Paris VolleyTrefl Gdańsk – Volley Ljubljana
15.10.2023 – finał i mecz o III miejsce.
O turnieju na antenie Radia Wrocław opowiadał również twórca Gigantów Siatkówki, Wojciech…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *