Gala konkursu „zDolne NGO”. Znamy listę laureatów

Organizacje pozarządowe działające na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych zostały dziś we Wrocławiu nagrodzone na uroczystej Gali Konkursu „zDolne NGO”.

Wręczający wyróżnienia wicemarszałek województwa Marcin Krzyżanowski wartych nagrodzenia było wielu, bo to co robią to wymierna pomoc dla niepełnosprawnych.

Wśród laureatów jest polkowicka Fundacja Eudajmonia, która pomaga w znalezieniu pracy. 
– Nadal trudno jest przekonać pracodawców do zatrudnienia osoby ze schizofrenią czy padaczką, ale statystyki są coraz lepsze – mówiła odbierająca nagrodę Małgorzata Franczak:

W kategorii organizacji, które działają na rzecz aktywizacji społecznej, laureatem została wrocławska Fundacja Promyk Słońca.
Pełna lista
Nagrodzeni w Konkursie zDolne NGO
Kategoria I: Organizacje pozarządowe działające na rzecz aktywizacjispołecznej osób z niepełnosprawnościami:
* Fundacja Promyk Słońca – laureat* Fundacja Przystań w Ścinawie – wyróżnienie* Fundacja Imago- wyróżnienie* Stowarzyszenie Amazonek i Osób Z Chorobą Nowotworową w Zgorzelcu -wyróżnienie
Kategoria II. Organizacje pozarządowe działające na rzeczaktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami:
* Fundacja Eudajmonia – laureat
* Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych – wyróżnienie
Wyróżnienie specjalne:
Stowarzyszenie Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Równe szanse” działającego w Ramach Cechu Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *