Frasyniuk wyniesiony przez policję z demonstracji na Krakowskim Przedmieściu

Przed uroczystościami z okazji 86. miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu doszło do przepychanek. Jak informują media społecznościowe, wśród osób wyniesionych przez policję poza trasę przejścia marszu, zmierzającego do Pałacu Prezydenckiego, był działacz opozycji w PRL, Władysław Frasyniuk.

Na Krakowskim Przedmieściu, gdzie po 20.00 policja usunęła osoby z ugrupowania Obywatele RP, protestujące podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej, jest już spokojnie. W okolicach kościoła świętej Anny kilkadziesiąt osób usiadło na ziemi z zamiarem zablokowania przejścia uczestnikom obchodów miesięcznicy, idącym po mszy w Archikatedrze świętego Jana przed Pałac Prezydencki. Policja wyprowadziła lub wyniosła te osoby poza kordon. Był wśród nich Władysław Frasyniuk.
„Teraz sytuacja jest pod kontrolą” – powiedział rzecznik stołecznej policji, starszy aspirant Mariusz Mrozek.  Funkcjonariusze odprowadzali lub wynosili protestujących na bok. Osoby, w stosunku do których policjanci podejmowali interwencje, były legitymowane i zwalniane po ustaleniu ich tożsamości. Mariusz Mrozek powiedział jednak, że policja będzie w stosunku do tych osób kierować wnioski do sądu o ukaranie w sprawach o wykroczenie, bo – jak podkreśla –  swoim zachowaniem naruszyły bowiem obowiązujące normy prawne.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *