Filharmonia Sudecka gra na wyjeździe

Grali już w kościele Zbawiciela i Teatrze Zdrojowym. Filharmonia Sudecka, choć bezdomna z powodu remontu, rozpoczęła sezon artystyczny w gościnnych salach Wałbrzycha i Szczawna Zdroju. Bazą muzyków jest obecnie sanatorium Korona Piastowska w Szczawnie, gdzie przeprowadzane są próby. Koncerty natomiast będą organizowane zarówno w Teatrze Zdrojowym jak i w auli Collegium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Piotra Skargi-mówi Krystyna Swoboda z biura koncertowego filharmonii:Za tydzień orkiestra zagra w Teatrze Zdrojowym. W programie między innymi jest koncert fortepianowy Beethovena w wykonaniu wybitnego pianisty, Adama Wodnickiego.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *