Festiwal Trzech Kultur w Kępnie [ROZMOWY]

Festiwal rozpoczyna się już w najbliższy weekend (25-27 sierpnia). Kępno leży w Wielkopolsce, aczkolwiek to zaledwie 90 km od Wrocławia. To wyjątkowa impreza, związane z niezwykłymi dziejami tego miasta, w którym przez kilka wieków żyli zgodnie wyznawcy trzech religii. Inspiracją tego wydarzenia jest historia Alojzego Plewy, Sprawiedliwego wśród Narodów Świata, który podczas wojny uratował z getta dwuletnią żydowską dziewczynkę – Ruth Pardess.
Od tamtej chwili mija 75 lat, a pani Pardess jest dziś cenioną izraelską artystką i weźmie udział w festiwalu.
Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel rozmawiali w Radiu Wrocław Kultura z organizatorami Festiwalu Trzech Kultur: burmistrzem Kępna Piotrem Psikusem i rzecznikiem prasowym festiwalu Mateuszem Wiśniewskim.
[videoplayer id=174010][/videoplayer]
[videoplayer id=174011][/videoplayer]
[videoplayer id=174012][/videoplayer]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *