Femme Fatale w Operze Wrocławskiej

Hiszpańska muzyka, południowy temperament i prawdziwie emocjonujący temat. Carmen – Suita, a także Czarodziejska Miłość to dwie pozycje, które pojawią się w premierowym spektaklu Femme Fatale we wrocławskiej Operze. Będzie to przedstawienie baletowe przygotowane przez choreografa Jacka Tyskiego. To także pierwsza premiera pod kierownictwem nowego dyrektora – Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego, który zapowiada sporą zmianę:

– Już na stałe wracamy do wykonywania przedstawień baletowych z towarzyszeniem orkiestry Opery Wrocławskiej. Tylko w wyjątkowych przypadkach będziemy korzystać z muzyki odtwarzanej nie na żywo. Są to zupełnie inne emocje – tłumaczy Nałęcz-Niesiołowski.

Premierowy weekend zaplanowano na 25 i 26 marca. Carmen – Suita zrealizowana została w oparciu o licencję udzieloną przez Operę na Zamku w Szczecinie.
Szykuje się też niezwykła wyprzedaż garażowa. Jeszcze w tym miesiącu będzie można kupić rekwizyty, kostiumy i fragmenty dekoracji.
– Na razie nie zdradzamy elementy jakich spektakli będą wystawione, ale zapewniamy, że wszystkie są prawdziwymi unikatami – mówi wicedyrektor wrocławskiej opery Ewa Magdalena Filipp:

– Zdecydowaliśmy się, żeby te spektakle, które już zeszły z afisza i wiemy, że w tym kształcie już nie będą funkcjonowały, żeby je udostępnić zbieraczom. Każdy z tych kostiumów został zrobiony przez naszą pracownię – mówi Ewa Magdalena Filipp.

Wyprzedaż zaplanowano na 26 marca czyli dzień przed międzynarodowym dniem teatru.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *