FELIETON: Zazdrość niejedno ma imię (POSŁUCHAJ)

Joanna Mazur to mistrzyni świata z 2017 roku w biegu na 1500 metrów. Niewidoma zawodniczka dwa lata temu uhonorowana została też tytułem najlepszej lekkoatletki niepełnosprawnej w Polsce. Ostatnio o sportsmence głośno było jednak z zupełnie innego powodu.

Wiele kontrowersji i emocji, nie tylko w światku sportowym, wywołała wypowiedź Joanny Mazur w telewizyjnym show, w którym zawodniczka szczerze opowiedziała o swojej dramatycznej sytuacji bytowej. Sprawa miała swój zaskakujący ciąg dalszy.
Do tematu w swym felietonie wraca Janusz Rodziewicz.
POSŁUCHAJ:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.