Ewakuacja w bloku przy Chorwackiej we Wrocławiu. Ulatnia się gaz

Jak poinformował Radio Wrocław dyżurny Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu, mieszkańcy klatki numer 34 w bloku przy Chorwackiej na wrocławskich Karłowicach zostali ewakuowani ze swoich mieszkań.

Powodem jest ulatniający do piwnicy budynku gaz, którego stężenie zostało przekroczone.
Na miejsce, jak przekazał Radiu Wrocław mł. kpt. Damian Górka – rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu, zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej, w tym jeden ze specjalistycznej grupy chemicznej. Z budynku ewakuowanych zostało 50 osób, które na powrót do domu czekają teraz w podstawionym przez MPK Wrocław autobusie.
Źródło wycieku zostało już zlokalizowane, na miejscu pracują gazownicy. Na razie nie wiadomo, jednak ile może potrwać usuwanie awarii, a w rezultacie także, kiedy mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich domów.
W pobliżu ewakuowanego budynku, jak przekazał Radiu Wrocław Grzegorz Cendrowski, rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa, prowadzone są pracę modernizacyjne. Nie wiadomo jednak, czy są one powiązane z awarią i mają bezpośredni wpływ na sytuację przy Chorwackiej 34.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *