Emocje w Głogowie. Zwycięzca wyłoniony dopiero po karnych

Piłkarze ręczni Chrobrego po raz drugi w tym sezonie musieli w meczu Superligi uznać wyższość Zagłębia Lubin. Derbowy mecz w Głogowie zakończył się remisem 26:26. Rzuty karne lepiej egzekwowali szczypiorniści z Lubina, którzy wygrali 5:3.

Początek należał do Miedziowych, którzy w 10. minucie prowadzili już 5:2. Wkrótce jednak gra lubinian się załamała, a dodatkowo boisko z urazem żeber opuścił ich kluczowy zawodnik, bramkarz Marcin Schodowski, który ucierpiał podczas zderzenia z Adamem Babiczem.
Chrobry stopniowo przejmował inicjatywę. W 18. minucie drużyna Witlija Nata objęła prowadzenie 9:8, dwa razy trafiając do pustej bramki podczas gry w przewadze. Jeszcze przed przerwą gospodarze odskoczyli na dystans dwóch goli (13:11), a po zmianie stron nadal dominowali na parkiecie. W bramce dobre zawody rozgrywał Rafał Stachera, a zmieniający go na rzuty karne Michał Kapela zatrzymał trzy rzuty z siedmiu metrów. W ataku liderem zespołu był zaś Adam Babicz.
Na niewiele ponad kwadrans przed końcem meczu, gdy Chrobry prowadził 19:16, Zagłębie wróciło do gry, rzucając dwa gole podczas w osłabieniu. Niewiele później bramkę „zamurował” Schodowski, który wrócił do gry po przerwie, a po skutecznych kontrach Marka Marciniaka, Michała Stankiewicza i Jakuba Adamskiego lubinianie mieli już dwa trafienia przewagi (22:20). Zagłębie powiększyło prowadzenie do 3 goli w 54. minucie, ale w końcówce roztrwoniło przewagę. Remis gospodarzom uratował w ostatnich sekundach Jakub Orpik.
Zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W nich Miedziowi nie pomylili się ani razu, a bohaterem gości został trzeci golkiper Patryk Więcek, który obronił rzut z 7 metrów Miłosza Bekisza. Chrobry Głogów – Zagłębie Lubin 26:26 k. 3:5 (14:12)
Chrobry: Stachera, Kapela, Siedlecki – Wawrzyniak, Podobas, Sadowski 2,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *