Ekstraklasa podzieliła rekordowe środki finansowe

W kwietniu odbyło się spotkanie prezesów wszystkich klubów występujących w Lotto Ekstraklasie, w którym brał także udział prezes PZPN Zbigniew Boniek. Tematem dyskusji był podział rekordowych (wynoszących co najmniej 225 milionów złotych) środków i przyjęcie nowego modelu podziału finansowego „tortu”. Dla Śląska Wrocław to dobra informacja, bo wszystkie zespoły otrzymają wyższą kwotę, a Rada Nadzorcza Ekstraklasy w podziale wzięła pod uwagę „spadochron” dla ekip, które spadną z ligi. [czytaj więcej]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.