Dźwiękowa Historia: Wrocławscy nobliści [POSŁUCHAJ]

Jeden trzy razy powtarzał czwartą klasę, a w wieku 15 lat rzucił szkołę. Inny, pochodzący z obecnego Strzelina, równie był słabym uczniem. Jeszcze inny- jak mówią specjaliści- „został wyciągnięty z kapelusza”, gdy nie został zaakceptowany ceniony Rosjanin. Byli też wszechstronnie wykształceni, którzy ochronili miliony ludzi od głodu, ale też nie zabrakło takich, których wynalazki przyczyniły się do zagłady milionów.Dziś w Dźwiękowej Historii Kamilla Jasińska z Centrum Historii Zajezdnia i Mariusz Urbanek pisarz i publicysta opowiedzą o Noblistach związanych z Wrocławiem. 
Posłuchaj materiału Alicji Mikłaszewicz:

 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *