Dziewiąta porażka wrocławian w EuroCupie

Koszykarze Śląska przegrali we własnej hali z francuskim Mincidelice JL Bourg-en-Bresse 63:72 w meczu 10. kolejki grupy B Pucharu Europy. Wicemistrzowie Polski pozostają z jedną wygraną na koncie w tych rozgrywkach.

Śląsk do meczu z Mincidelice przystąpił mocno osłabiony. W kadrze na wtorkowe spotkanie nie znaleźli się: Jakub Nizioł, Jawun Evans i Kendale McCullum, którzy będą musieli pauzować najprawdopodobniej jeszcze kilka tygodni, a także wracający dopiero do zdrowia: Saulius Kulvietis i Łukasz Kolenda.
Mecz dla wrocławian rozpoczął się fatalnie, bo po niespełna czterech minutach przegrywali 2:11 i zapowiadało się, że będzie to jednostronne widowisko. Od tego momentu wicemistrzowie kraju rozpoczęli jednak pościg za rywalami, sukcesywnie zmniejszali straty i po skutecznym rzucie Arcioma Parachouskiego na 40 sekund przed końcem kwarty było już tylko 16:18. Ostatnią skuteczną akcję w tej części spotkania przeprowadzili jednak Francuzi, bo Daniel Gołębiowski pomylił się w odpowiedzi za trzy.
W drugiej kwarcie Śląsk długo miał problemy ze zdobywaniem punktów i po pięciu minutach goście prowadzili 31:20. I ponownie po słabszym okresie, wrocławianie w końcu się przełamali, poprawili skuteczność, ale tym razem przewaga Mincidelice nie malała i cały czas oscylowała wokół 10 punktów.
Na początku trzeciej kwarty goście odskoczyli na 51:36. Śląsk znowu miał problem ze skutecznością i przez trzy minuty zdobył tylko trzy oczka. Sygnał do pogoni za rywalami dał rzutem z dystansu Hassani Gravett, a chwilę później spod kosza trafił rozgrywający dobre zawody Dusan Miletic (20 punktów, 5 zbiórek). Hala Orbita naprawdę ożyła, kiedy Andrii Wojnałowycz przymierzył za „trzy” i wrocławianie tracili do rywali już tylko siedem oczek (44:51). I wtedy wicemistrzom…