Dzieciaki do rakiet – ruszyły zgłoszenia

Akcja Dzieciaki do rakiet przenosi się do szkół. W sobotę na Placu Wolności we Wrocławiu najmłodsi mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach tenisowych, a już od września tenis pojawi się na zajęciach WF-u.
– To od was zależy w których szkołach zajęcia ruszą od września – mówi Anna Wiergowska, która koordynuje akcję. – Akcja polega na promowaniu aktywności fizycznej wśród dzieci, przede wszystkim, nauki tenisa dla dzieciaków od 5 do 12 lat. Do tych szkół damy sprzęt sportowy, a także przeszkolimy nauczycieli i będziemy uczyli tenisa w szkole. 
W pięciu placówkach rozpoczną się zajęcia WF-u z tenisa. Na lekcjach pojawią się trenerzy ze sprzętem, którzy będą uczyć najmłodszych podstaw tej dyscypliny.
– Uczniowie będą zadowoleni, bo tenis daje dużo radości – mówi Mariusz Fyrstenberg, ambasador akcji Dzieciaki do rakiet. – Pamiętam, jakie były problemy 20 lat temu, no niestety powiem, 30 lat temu, kiedy zaczynałem więc taka inicjatywa promowania tenisa w Polsce i udostępniania tenisa każdemu w ramach wf-u dzieci będą mogły pograć w tenisa, co jest dla mnie ewenementem na skalę światową. 
Szczegóły dotyczące zgłoszeń – znajdziecie na stronie dzieciakidorakiet.pl
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *