Dylan po polsku? Sprawdzamy! [SŁUCHAJ OD 21:00]

Parę tygodni po książce „Duszny kraj” z tłumaczeniami dylanowskich tekstów, ukazał się wreszcie album (podwójny)formacji Dylan.pl dowodzonej przez autora owych tłumaczeń Filipa Łobodzińskiego, czołowego polskiego „dylanologa”. No to czas przyjrzeć się bliżej tym przekładom i przysłuchać uważnie muzyce z płyty zatytułowanej „Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru”. Tytuł albumu jest jednym z wersów piosenki „Tęskny jazz o podziemiu” (w oryginale „Subterranean Homesick Blues”), a tak się składa, że temu utworowi poświęcimy odrobinę więcej czasu niż innym, opowiemy co go zainspirowało (kłania się Chuck Berry) i jakie nagrania powstały z kolei pod jego wpływem.
Przez całe nasze spotkanie będziemy sprawdzać jak mają się (muzycznie i tekstowo) polskie wersje utworów zeszłorocznego Noblisty do oryginałów. Nasze spotkanie zdominuje Dylan śpiewany po polsku (nie tylko zresztą w wykonaniu Dylan.pl, bo pojawią się również Martyna Jakubowicz i Brygada Kryzys), ale będzie można też usłyszeć jego piosenki po włosku, japońsku i hiszpańsku. A wszystko to na dokładnie trzy dni przed premierą nowego albumu Boba Dylana (potrójnego!), z którego parę piosenek również zaprezentujemy. Zapraszam.
Radio Wrocław Kultura: Dylan po polsku? To ma sens? Sprawdzamy! Ściana Dźwięku, wtorek 21.00 – środa 1.00, Jerzy Węgrzyn
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *