Dwóch szczypiornistów Chrobrego w szerokiej kadrze Polski

Biało-Czerwoni będą przygotowywać się do Mistrzostw Europy.

Trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Marcin Lijewski ogłosił 35-osobowy skład kadry, która będzie przygotowywała się do mistrzostw Europy. Ich gospodarzem w dniach 10-28 stycznia będą Niemcy.
Biało-czerwoni w grupie D w Berlinie za rywali będą mieli Norwegię, Słowenię i Wyspy Owcze.
– To na dziś aktualnie najsilniejszy skład jakim dysponujemy. Nie ma kontuzjowanych graczy, nie ma też tych, którzy skończyli reprezentacyjną karierę, a na pewno by się przydali. To są ich decyzje – powiedział PAP szkoleniowiec.
Wśród powołanych jest kilku debiutantów lub zawodników z niewielkim stażem w zespole narodowym. Jest m.in rozgrywający Łukasz Gogola z austriackiego HC Bruck.
– On już był sprawdzany, ale w kadrze B. To chłopak, który ma potencjał na fajne granie. Będzie miał okazję się wykazać. Wszystko w jego głowie, nogach i sercu. Z kolei młody rozgrywający Patryk Wasiak (syn wieloletniego zawodnika Vive Kielce i reprezentanta Polski, Radosława – PAP) nieźle sobie radzi w lidze hiszpańskiej. Przy braku leworęcznych zawodników na tej pozycji trzeba go sprawdzić – dodał Lijewski.
Selekcjoner sam wymienił z nazwiska także kilku przyszłościowych zawodników, jak prawoskrzydłowy „bardzo wysoki, leworęczny” Filip Michałowicz z Orlen Wisły Płock. Duży talent tkwi także w lewoskrzydłowym Michale Słupskim z Unii Tarnów.
– To też ciekawy zawodnik, obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi. Muszę go bliżej poznać pod względem charakterologicznym. Natomiast obrotowego Wiktora Jankowskiego miałem już dwa razy na zgrupowaniu. Z takimi zawodnikami…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *