Dwa rowery i 400 kilometrów do przejechania: Jutro rusza „Misja Wiedeń” Wrocławskich Kurierów

Na co dzień dostarczają przesyłki i paczki, teraz ruszają na podbój europejskich tras.

Maciej i Paweł na swoich rowerach w ten weekend chcą dojechać do Austrii gdzie zameldują się na Europejskiej Konferencji o Transporcie Rowerowym. Jak sami mówią:  Jesteśmy żywym przykładem na to, że transport i logistyka rowerowa ma sens i przynosi mnóstwo korzyści. Zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Od 10 lat wozimy z powodzeniem przesyłki po Wrocławiu. Za pomocą cargo bike’ów dostarczaliśmy już np. choinki, szafy, sofy, plony działkowców, a także własne dzieci do żłobka -mówi Maciej Tucholski (Macias), który w sobotę rusza rowerem do Wiednia, a z całą rodziną zjeździł już rowerem transportowym m.in. polskie wybrzeże.                                                                       – Na miejscu pojawimy się już w niedzielę. Wyprawę będziemy relacjonować w naszych kanałach w mediach społecznościowych. Oprócz zdobycia wiedzy praktycznej sprawdzimy też naszą formę przed pierwszym w Polsce wyścigiem rowerów cargo, który zrealizujemy w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego już w maju – ale o tym niebawem – zapowiada Paweł Puławski, kurier rowerowy.
Paweł ma już za sobą kilka długodystansowych wypraw m.in. wraz z przyjacielem przejechał w 7,5 dnia dystans z Wielkiej Brytanii do Polski. Wszystko po to aby zamanifestować swoją sympatię do zjednoczonej Unii Europejskiej.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *