Dwa projekty Starej Kopalni z dofinansowaniem Ministerstwa Kultury

Łączna kwota dofinansowania to przeszło 80 tysięcy złotych.

Pierwszy z dofinansowanych projektów to „Kolekcjonerzy przyszłości”. To projekt, który wyróżnia oryginalna koncepcja, w której stała grupa dzieci i młodzieży tworzy własną wystawę za sprawą przeszukiwania zawartości magazynów Muzeum Przemysłu i Techniki w Starej Kopalni (pod czujnym okiem muzealników i animatorów) oraz za sprawą wizyt studyjnych w innych muzeach o zbliżonym profilu, uczestnictwa w warsztatach poznawczych i międzypokoleniowych z dawnymi górnikami, dzięki którym eksponaty uzyskają unikalne, żywe historie. Adresaci projektu dodatkowo tworzą grę terenową „Maszyna wyciągowa” po wystawie, dla swoich rówieśników nie biorących udziału w przeszukiwaniu magazynów, dzięki czemu oferta edukacyjna Starej Kopalni rozszerza się o zajęcia stworzone z perspektywy dzieci i młodzieży.
Projekt kończy wernisaż. Planowane jest również wydanie katalogu dotyczącego stworzonej wystawy, opisującego dodatkowo grę terenową. Katalog będzie również służył jako dodatkowy materiał edukacyjny dla szkół i nauczycieli.
Drugi z projektów to „W górniczym labiryncie”. Jego głównym celem jest aktywizacja twórcza i budzenie kreatywności dzieci i młodzieży dolnośląskiego Zagłębia Węglowego. W ramach projektu zostanie przeprowadzony konkurs oparty o międzypokoleniowe poszukiwanie własnych, rodzinnych górniczych historii oraz warsztaty artystyczne. W projekcie opowieści i archiwalne obrazy przełożone zostaną na język sztuki, za sprawą stworzenia unoszącej się w powietrzu instalacji „w górniczym labiryncie” zawierającej przetworzone fotografie, grafiki,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *