Dudek wygrywa, Woffinden drugi w GP w Toruniu

Zawody w Toruniu były przedostatnią rundą tegorocznego cyklu Grand Prix. Przed nami jeszcze ostatnie zawody w Melbourne.

Patryk Dudek wygrał Grand Prix Polski w jeździe na żużlu. W finałowym wyścigu na toruńskiej Motoarenie Polak wyprzedził Brytyjczyka Taia Woffindena, innego reprezentanta Polski – Bartosza Zmarzlika oraz Słoweńca Mateja Zagara.
Dudek zdobył 18 punktów i odrobił osiem „oczek” straty w klasyfikacji generalnej do prowadzącego Jasona Doyle’a, który w sobotę odpadł w półfinale. Australijczyk ma w tej chwili 14 punktów przewagi nad Polakiem.
Pierwszy półfinał wygrał Partyk Dudek, który wyprzedził Jasona Doyla na pierwszym wirażu. W zamieszaniu dobrze odnalazł się też Matej Zagar, który po szerokim torze wcisnął się na drugie miejsce. Trzeci przyjechał Doyle przed Piotrem Pawlickim.
W drugim półfinale emocji nie było – pewnie wygrał Tai Woffindem z Betardu Sparty Wrocław, a drugi dojechał Bartosz Zmarzlik. Trzeci był Paweł Przedpedłski, a defekt zaliczył Vaclav Milik. Zmarzlik wciskał się na pierwszym łuku przy krawężniku, ale zablokował go Milik. Polak minął jednak Czecha na drugim wirażu, ale chwilę później z prawej jego strony przemknął obok niego Przedpełski. Zmarzlik jednak nie dawał za wygraną i poradził sobie z torunianinem na przedostatnim okrążeniu. Pewnie wygrał Woffinden. Defekt Milika na końcu stawki.
Finał rozpoczął się od nierównego startu. Matej Zagar dostał ostrzeżenie. W powtórce od startu prowadził Patryk Dudek i nie popełnił błędu. Naciskał go Tai Woffinden, który ostatecznie był drugi. Walkę o trzecie miejsce z tyłu wygrał Zmarzlik.
Ostatnie zawody cyklu żużlowego GP odbędą się 28 października w Melbourne.
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *