Druga wygrana polskich szczypiornistek na Mistrzostwach Świata

W drugiej kolejce fazy grupowej Biało-Czerwone pokonały Japonię 32:30.

Adrian Struzik, asystent norweskiego selekcjonera Polek Arne Senstada, przed meczem z Japonkami zwracał uwagę, że droga do korzystnego wyniku w konfrontacji z szybkimi rywalkami powinna opierać się na mocnej obronie i kontratakach. W składzie biało-czerwonych po raz pierwszy w turnieju pojawiły się rozgrywająca Aleksandra Zimny i skrzydłowa Mariola Wiertelak, w miejsce prawej rozgrywającej Paulina Masnej i obrotowej Nikoli Głębockiej.
Tylko dwie Japonki Naoko Sahara i Mika Nagata mogły pochwalić się co najmniej 180 cm wzrostu. Siłą rzeczy to wymuszało na trenerze Shigeo Kusumoto określoną taktykę. Już pierwsza kontra biało-czerwonych w wykonaniu Dagmary Nocuń zakończyła się powodzeniem. W odpowiedzi Haruno Sasaki wykorzystała dwa rzuty karne. Rywalki uzyskały niewielką przewagę, którą z koła udanie golami niwelowała Marlena Urbańska. Koleżanki jednak zbyt rzadko wykorzystywały jej warunki fizyczne.
Pod koniec pierwszego kwadransa gra się wyrównała, a po „krzyżówkach” akcje skutecznie kończyła Monika Kobylińska. Po kontrze Nocuń biało-czerwone odzyskały prowadzenie. Gorszymi wiadomościami był kolejny uraz w meczu rozgrywającej, po Aleksandrze Rosiak, Karoliny Kochaniak-Sali, wykluczający przynajmniej na jakiś czas ich grę. Ta druga została zniesiona z boiska przez sztab medyczny polskiej ekipy. Doskonałą partię rozgrywała Kobylińska. Po jej piątym trafieniu zrobiło się 11:9.
Wicemistrzynie Azji ani na moment nie odpuszczały i Natsuki Aizawa doprowadziła do remisu. A po chwili to ponownie Japonki były na prowadzeniu, z którego cieszyły…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *