Druga wygrana koszykarek Ślęzy w Pucharze Europy

Mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe Agu Spor Kayseri 72:70.

Koszykarki Ślęzy Wrocław wygrały na wyjeździe z tureckim zespołem Agu Spor Kayeri 72:70 w meczu grupy E Pucharu Europy. Najwięcej punktów dla Ślęzy zdobyły Sharnee Zoll – Norman 23 i Kourtney Treffers 14.
Spotkanie było bardzo wyrównane. Zespół Arkadiusza Rusina potrafił sobie jednak wypracować przewagę wygrywając pierwszą kwartę 13:11 i drugą 18:14.
Trzecia kwarta zakończyła się remisem 17:17. Ślęza miała sześć punktów przewagi i nie pozwoliła jej sobie odebrać. Choć przegrała ostatnią część meczu 24:28, to w całym spotkaniu triumfowała 72:70.

AGU Spor Kayseri – Ślęza Wrocław 70:72 (11:13, 14:18, 17:17, 28:24)
AGU Spor: Melis Gulcan 21 (1), Gabriela Marginean 19 (1), Danielle Page 12, Marianna Tolo 8, Maja Miljković 7, Dila Askin 3 (1), Nilay Kartaltepe.
Ślęza: Sharnee Zoll-Norman 23, Kourtney Treffers 14, Marissa Kastanek 11 (1), Tijana Ajduković 10, Tania Perez 6 (2), Karina Szybała 6 (1), Agnieszka Kaczmarczyk 2, Zuzanna Sklepowicz, Janis Ndiba.

Wrocławianki odniosły drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach. Wcześniej pokonały Basket Gdynia. W 3. kolejce – 26 października – Ślęza podejmie drużynę Universitesi Stambuł.
W innym meczu tej grupy zawodniczki Basketu Gdynia pokonały Universitesi Stambuł 84:52. W innej grupie Energa Toruń przegrała na wyjeździe ze słowacką drużyną Piestanskie Cajky 73:77.