Dreszczowiec z happy endem w PGE Turów Arenie

Koszykarze Turowa Zgorzelec pokonali po dogrywce Anwil Włocławek 99:96, choć jeszcze pod koniec trzeciej kwarty przegrywali z liderem rozgrywek różnicą prawie 20 punktów.

To był mecz pełen dramaturgii i zwrotów akcji. Spotkanie ze zdobywcą krajowego Superpucharu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy pierwszą kwartę wygrali 19:14. W dwóch kolejnych odsłonach podopieczni Mathiasa Fischera wykazali się regularnością, bo także dopisywali do swojego dorobku po 19 oczek. Problem Turowa polegał jednak na tym, że znacznie skuteczniej w drugiej i trzeciej kwarcie zagrali włocławianie. W 29. minucie po rzucie za trzy punkty Szymona Szewczyka zgorzelczanie przegrywali już 48:67.
11 minut, jak się potem okazało, to wystarczająco sporo czasu, by odrobić 19-punktową stratę. Rozpoczęło się od serii Mylesa Macka. Potem w głównej roli wystąpił Stefan Balmazović. Serbski skrzydłowy był bohaterem czwartej kwarty, zdobywając w niej 12 punktów. To jego rzut za trzy punkty, na 27 sekund przed końcem tej odsłony, przesądził o konieczności rozegrania dogrywki.
W dodatkowym czasie gry bohaterami w ekipie gospodarzy byli Bartosz Bochno i Cameron Ayers. Kapitan Turowa ważnym trafieniem za 3 punkty wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Amerykanin pewnie wykonywanymi rzutami wolnymi przypieczętował sukces swojej drużyny. Precyzji i opanowania Ayersowi może pozazdrościć Ivan Almeida z Anwilu, który w ostatniej minucie dogrywki trzy razy z rzędu pomylił się na linii rzutów wolnych i przyczynił tym samym do pierwszej porażki swojej drużyny w tym sezonie.
PGE Turów Zgorzelec – Anwil Włocławek 99:96 (19:14, 19:32, 19:24, 31:18, d. 11:8)
PGE Turów: Cameron Ayers 24, Stefan Balmazović 18, Jakub Patoka 11, Myles Mack 11, Francis Han 8,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *